קצת על הישיבה

אודות ישיבת צביה פתח תקווה

חזון הישיבה

הישיבה רואה את עצמה כבית חינוך שמטרתו להוציא בוגרים בעלי כלים להתמודדות וקבלת החלטות בחייהם העתידיים כשהתורה נר לרגלם. תהליך זה נמשך לאורך כל שנות הלימוד בישיבה, ובמהלכן הישיבה תעצים אצלם את עבודת המידות ועבודת הנפש.

הישיבה רואה ערך עליון בכך שלבוגריה יהיה חיבור לתורת ישראל עם ישראל וארץ ישראל. עד כה סיימו מאות בוגרים בהצלחה את לימודיהם בישיבה והשתלבו במסגרות שונות ובישיבות מגוונות.

הישיבה תלווה את תהליכי ההתפתחות של תלמידיה ותטפח בהם  את  האחריות האישית, על מנת שתלמידיה ובוגריה יהיו בעלי מעורבות חברתית גבוהה התורמים לקהילה.

הישיבה שואפת למיצוי הפוטנציאל של תלמידיה ולהובלתם למצוינות מבחינה לימודית, אישית ובין אישית.

על הישיבה בשתי מילים...

ישיבה לצעירים 'צביה פתח תקווה' (לשעבר ישיבת למרחב) הוקמה בשנת תשס"א ע"י הרב גולן דיעי והציבה לה מטרה לחנך את תלמידיה להתגדלות בתורה ויראת שמים מתוך הסתכלות אמונית על כל תחומי החיים.
בדורנו-דור הגאולה אור וחושך משמשים בערבוביא גדולה, הדרך אינה ברורה דיה, בעיקר לבני הנוער הנפלאים שלנו. לכן יש צורך לבנות את חוד החנית של הדור ע\"י בנין תורה גדולה מתוך קול ברור, גאה וחזק שאינו מגמגם ולא מתפשר.
הישיבה ממוקמת במקום מרכזי מאוד בפתח תקווה, בין צומת גנים לצומת סרקין, ממש על כביש 40, ומצויה במתחם גדול המרחיב את הדעת. הישיבה מונה כיום כ-110 תלמידי כיתות ט'-י"ב, לצד כיתת שילוב.

 

למי מיועדת הישיבה?

ישיבת צביה פתח תקווה רואה את עצמה כבית חינוך שמטרתו להוציא בוגרים בעלי כלים להתמודדות וקבלת החלטות בחייהם העתידיים כשהתורה נר לרגלם. תהליך זה נמשך לאורך כל שנות הלימוד בישיבה, ובמהלכן הישיבה תעצים אצלם את  עבודת המידות ועבודת הנפש.

הישיבה רואה ערך עליון בכך שלבוגריה  יהיה חיבור לתורת ישראל עם ישראל וארץ ישראל.

הישיבה תלווה את תהליכי ההתפתחות של תלמידיה ותטפח בהם  את  האחריות האישית, על מנת שתלמידיה ובוגריה יהיו בעלי מעורבות חברתית גבוהה התורמים לקהילה.

הישיבה שואפת למיצוי הפוטנציאל של תלמידיה ולהובלתם למצוינות מבחינה לימודית, אישית ובין אישית.

בניין אישיות הנוער

בדורנו-דור הגאולה אור וחושך משמשים בערבוביא גדולה, הדרך אינה ברורה דיה, בעיקר לבני הנוער הנפלאים שלנו. לכן יש צורך לבנות את חוד החנית של הדור ע"י בנין תורה גדולה מתוך קול ברור, גאה וחזק שאינו מגמגם ולא מתפשר.

בניין רוחני אמוני

הבסיס לבנין זה הוא העמדת הקודש במרכז החיים בדגש על עבודת ה', מידות טובות ודרך ארץ. העיסוק בבנין הרוחני משולב בכל פעילויות הישיבה, במסגרות רבות ומגוונות, הבנויות על קשר אישי עם הרמי"ם.

תורת חיים

הבסיס לבנין אישיותו של הנער הוא העמל בתורה, בין בשיעורים ובסדרים ובין בהתגדלות אישית במסגרת לימודי רשות כגון: דף יומי בגמ', משנה יומית, חבורות הלכה וחסידות ועוד. כל זה מתוך תפיסה כוללת של כוחות הנעורים, מעורבות חברתית וקשר חם עם הר"מ, שיחות תורניות והתוועדויות.

כחיצים ביד גיבור כן בני הנעורים

פעילות חברתית ומעורבות תלמידים: העוצמות הרבות הקיימות בגיל הנעורים צריכות למצוא אפיקים חיוביים בבניין אישיות הנער. לכן אנו מערבים את התלמידים באחריות על עניינים שונים בישיבה כגון: ארגון פעולות התנדבות במקומות שונים, ארגון שבתות ישיבה, טיולים ועוד. הפעילות החברתית ענפה ומגוונת ובה טיולי אתגר, שבוע עבודה חקלאי, ימי גיבוש , פעילות ערב שבועית בבית הר"מ ועוד.

לימודי התיכון

לימודי התיכון הם חלק מהתפיסה החינוכית הכוללת של תורת חיים ובניין האישיות, שמטרתה לחמש את הנערים גם בכלים המתאימים לפעול בכל מערכות החיים במדינת ישראל. לימודים אלו הינם במתווה של לימודים למתן תעודת בגרות מלאה (3-5 יחידות באנגלית, מתמטיקה ומגמות). ב"ה בשנים שעברו, ראינו ברכה גם בעמלנו זה בציונים טובים מאוד.

לימודי הקודש

לימודי הגמרא בעיון ישיבתי אינטנסיבי מעמיק המאפשר הבנת יסודות הסוגיא, שיטות ראשונים מרכזיות והתפתחות בלימוד תוך שימת דגש מרכזי על העמל וההשקעה בלימוד ולא רק על ההישגים. לימודי גמרא בבקיאות הנותנים היקף, הספק וידע במסכתות שונות בש"ס. בנוסף, לימודי תנ"ך, אמונה, משנה והלכה המשלימים את לימודי הגמרא ונותנים את העושר והגיוון במקצועות התורה.

 
 

בכוחה של הציפור לעלות מעלה מעלה, אם אך תניע את כנפיה. אם היא מפסיקה ממעופה לרגע- הרי היא צונחת ונופלת...

זה המקום לפרוח, ליצור ולהגיע לגבהים!

הרשמה לשנת הלימודים התשע\"ו
נגישות