תוכניות תורה לשמה

צביה
"
סנהדרין ק"ה ב'

לעולם יעסוק אדם בתורה ובמצווה אפילו שלא לשמה, שמתוך שלא לשמה בא לשמה

תורה בעוצמה

תלמידי החטיבה פתחו במבצע שמטרתו למנף את תקופת הלימוד המשמעותית של תחילת החורף, ולהמשיך את האורות הגדולים שקיבלנו במהלך חודש תשרי לשאר השנה. שנזכה להגדיל תורה ולהאדירה!

חבורות לימוד

לפני ואחרי תפילת מנחה מתקבצים התלמידים ללימוד בחבורות שונות עם צוות הרמי"ם ללימוד תורה לשמה ולא לשם הציון או המבחן. בין השאר לומדים החבורות מסכת קידושין ותענית, לימוד בהלכה, לימוד בענייני תפילה ועוד.

הוי רץ למשנה

המשנה היא מעיין חיינו אך לעיתים אנו מאריכים בלימוד המקרא והגמרא. פתחנו במבצע בו התלמידים לומדים כשלוש משניות ביום ואמורים לסיים את כל סדר זרעים עד סוף השנה. בכל שבועיים מתקיים מבחן נושא פרסים.

הרמבם היומי

בישיבה מתקיים בכל יום שיעור ברמב"ם היומי בזמן הפסקת הצהריים. בשבועות האחרונים התחלנו ללמוד את ספר זרעים וללימוד הצטרפו תלמידים רבים מהחטיבה. התלמידים המתמידים זוכים להקיף את כל התורה כולה.

סדרי הלימוד

אנחנו בישיבה מאמינים שבניין האישיות בקודש צריך להיות בראש המפעל החינוכי שלנו. לצורך כך יש בישיבה קיימת מסגרת לימוד בגמא בסדר ערב ובסדרים במהלך היום המאפשרי לתלמידים להכיר את עולם הישיבות.

תוכנית בית המדרש

לימוד התורה הוא לב הישיבה. בתכנית בית המדרש משתתפים תלמידים שליבם חפץ להרבות בלימוד התורה, בכמות ובאיכות. התלמידים לומדים מסכת מכות בלימוד עצמי, ובהנחיית רבני בית המדרש.

ואמונתך בלילות

בשעות הערב בפנימייה מתקיים שיעור לכלל תלמידי הפנימייה ע"י הרב אלי פרידמן, רב הפנימייה. השיעור מעובר על ענייני דיומא ונושאים חברתיים ועל סדר היום. חשוב לנו שגם בשעות הערב בפנימייה התלמידים ימשיכו בקודש בעוצמה!

הסוגיה היומית

יחד עם הרב גולן לומדת חבורה של תלמידים שזוכים להקיף את סוגיות, סוגיה אחת ביום, בעזרת ביאורים מאירי עיניים. השיעור מתקיים כל יום בשעות הבוקר בישיבה לכלל התלמידים. השיעור הוא רשות ולמרות זאת משתתפים תלמידים רבים.
הצטרפו אלינו למשפחת צביה

למערכת הרישום לשנת התשפ״א

שינוי גודל גופנים
ניגודיות
X