פרויקט הסינגדוס

"
הרב קוק אורות הקודש

לשחרר את האדם על-ידי התעלותו, על ידי התפתחותו, בגילוי כל כישרונותיו הפנימיים, זו היא מגמתנו

'סינגדוס' הוא פרויקט מוזיקה העוסק בחיפוש אחר כישרונות ויצירתיות בקרב תלמידי ישיבת צביה פתח תקווה. מטרת הפרויקט היא לאפשר לתלמידים ונערים להתפתח בתחומים נוספים של שירה, כתיבה והלחנת שירים וביצועים מיוחדים.

במהלך חודש ימים יכתבו התלמידים שירים בנושא 'ההתמודדות של ימינו', ילחינו את השירים בעזרת הצוות ואנשי מקצוע ובסוף יבצעו את השיר בשלב ההופעות מול ההורים והבוגרים ושאר תלמידי הישיבה.

במהלך כל החודש יפתחו מעגלי שיח ודיונים בנושא ע"י צוות הר"מים והצוות החינוכי כדי לאפשר לתלמידים להתפרש ולפתח רעיונות והבנה עמוקה ואמתית בנושא חשוב זה. צוות הר"מים ינחה את התלמידים באופן אישי וידאג שכל בחור בכיתה משולב בצורה כזו או אחרת בפרויקט מתוך הבנה 'שאחרי המעשים נמשכים הלבבות' ואם נצליח לחדור את קורת הברזל שנמצאת בין התלמיד לנושא החשוב דרך עולם המוזיקה הרי שעשינו את חלקנו.

בכל צוות בפרויקט ישולבו בין 3-6 תלמידים בלבד. את האישור לצוות להתחיל לעבוד ולכתוב שיר יעשה הר"מ לאחר שווידא באמת שהצוות יוכל להרים שיר לכתוב ולהלחין וכמובן לבצע מול קהל והורים גדול. כחלק מהפרויקט ישולבו התלמידים עם אנשי מקצוע כדי לאפשר הרמת ערב ברמה גבוהה ומקצועית ועל התלמידים לתת את כל כולם ולהשקיע מאד כדי שירגישו תחושת עשייה משמעותית.

גאוות יחידה

'סינגדוס' הוא כלי מדהים לגרום לתלמידים להתחברות אמתית ונכונה לישיבה ולחברים שלהם. החיבור היומיומי בכל שעות היום מתוך עבודה משותפת יגרום לתלמידים להתחבר לעצמם ולחברים שלהם וכמובן לשיבה בצורה טובה יותר ובכך ליצור תחושת גאוות יחידה.

קשר אישי עם כל תלמיד

מתוך עבודה משותפת בין הצוותים החינוכיים וצוותי ההדרכה לבין התלמידים – אנו מצפים שייווצרו קשרים מיוחדים וחיבורים מיוחדים שיניבו פירות גם בתחום הלימודי והיומיומי.

פיתוח אישיות וכשרון התלמיד

תפקיד הישיבה לעצב ולהעצים את דמותו של החניך, כך שיהיה מסוגל לממש את יכולותיו הפוטנציאליות תוך בניה אישית והשלמה למסגרת הישיבתית והלימודית. אנו מאמינים שמתוך המוזיקה נאפשר לתלמיד לפרוח ולהתפתח

מתיקות תורת חיים

יסוד חשוב בישיבה הוא התקדמות בעבודת ה' מתוך שמחה וזרימה בריאה. לכן שמנו לעצמנו מטרה לשלב את הקודש והחול ולהראות לתלמידים שאפשר ליצור וליהנות ממוזיקה ויצירה תורנית, ערכית וברמה גבוה.
שינוי גודל גופנים
ניגודיות
X